Ak si chcete pozriet dalšie moje stránky ta kliknite SEM

Lví král:Informácie

1. června 2009 v 17:21 | Misaki |  Lví král

Lví Král


První díl se objevil v kinech koncem roku 1994. Od samého začátku jeho tvorby, doprovázel autory strach z neúspěchu. Film se totiž vymykal všemu, co doposud bylo v animovaném světě běžné. Jako jeden z prvních animovaných filmů nebyl založený na původní knižní předloze a navíc, i když vypráví lidský příběh, jeho postavami nejsou lidé nýbrž zvířátka. Možná se to zdá být nepochopitelné, ale v té době se tvrdilo, že film ve kterém nejsou lidé nemá valnou šanci na úspěch. Navíc film kladl vysoké nároky na zpracování a jeho časový i finanční rozpočet byl značně omezený.
Hned po premiéře strach opadl, film sklidil totiž nevídaný ohlas a to nejen mezi obyčejnými diváky, ale i jinak neúprosnou filmovou kritikou. Dnes již s jistotou víme, že se jedná o nejúspěšnější animovaný film všech dob, a že právě tento film dal animovanému světu zcela nový směr. Přesvědčil, že kreslený film není jenom legrace a zábava pro malé děti, ale že může také oslovit dospělé.
Příběh lehce inspirovaný Shakespearem a Biblí, kvalitní léty prověřená animace sloučená s řadou inovátorských speciálních efektů, skvělá muzika do které vložili své talenty hned tři osobnosti hudebního hvězdného nebe, a také spousta nových ale i světoznámých hereckých talentů, stvořili film, který nejen díky svému úspěchu, ale hlavně pro své kouzlo, nikdy nezmizí z povědomí všech lidí na celém světě. Je to opravdový "Král všech animovaných filmů".

Lví Král 2: Simbův příběhLví Král 2 příběhově přímo navazuje na první díl. Králi Simbovi a královně Nale se narodila malá Kiara která je celá po tátovi, což pochopitelně dává nahrát hned první zápletce. Kiara uteče svým chůvám, Timonu A Pumbovi, a za hranicemi Lví země se setkává s mladým lvíčkem Kovu. Kovu patří ke skupině lvů ze Země vyhnanců a jeho matka Zira pečlivě dbá na jeho výchovu a neustále mu vštěpuje, že se stane králem, pomstí Skara a zaujme jeho místo. Zosnovuje plán, kdy je Kiara uvězněná nad hořící savanou a Kovu ji přiběhne na pomoc. Král Simba dovolí Kovuovi, aby se přidal ke Lví rodině a Kovu spolu s kiarou, Timonem a Pumbou začne poznávat, že život je i o něčem jiném než o pomstě. Vše je ovšem zmařeno když jsou Kovu a Simba přepadeni Zirou a její tlupou a Simba je raněn. Kovu je uvržen do vyhnanství a Kiara pochopitelně uteče, aby ho našla a přivedla zpět. To už je ale Lví země pod útokem Ziry a její tlupy.
Druhý film, který vznikl o 4 roky později, není sice příběhově ničím vyjímečný, dokonce v něm najdete jisté podobnosti s prvním filmem, ale určitě neurazí animací a několika skvělými písničkami.

Lví Král 3: Hakuna Matata (v USA 1 1/2)


Lví král 3 není, jak anglický název napovídá, žádným pokračováním druhého filmu, dokonce i do filmu, který by měl vysvětlovat dějové nesrovnalosti mezi prvními dvěma filmy, má daleko. Tak co že to pro nás autoři připravili nového? Nový pohled na celé první dobrodružství. A není to pohled jen tak ledajaký, dějem diváka provází povedená dvojice Timon a Pumbaa. Celý ten krásný příběh, který všichni tak milujeme, nám ti dva naprosto překroutí ve snaze ukázat nám jak to tehdy "doopravdy" bylo, a to se všemi detaily. Jeden příklad za všechny - věděli jste proč se zvířata klaní při vítání Simbi? Že z úcty k budoucímu králi? Chyba - nechte se překvapit! Celý film je prošpikován osobitým humorem, komentáři a narážkami našich dvou vypravěčů. Aby toho nebylo málo, tak se zde objevují i dvě nové postavy - Timonova máma a strýček Max. Ti jsou pro film dost důležití, protože, jak jsem již řekl, film je vyprávěn očima Timona a Pumbaay a tudíž se dozvíme i něco o jejich vlastní minulosti. Film je velmi pěkně animovaný, najdete zde krásné písničky, vtipné narážky (nejen na LK filmy) a spustu humoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Hlasujte za ankety...a zapojte sa do sútaží................dakujem...!!!!!!!!!!