Ak si chcete pozriet dalšie moje stránky ta kliknite SEM

Narnia

28. července 2009 v 12:06 | Misaki
Narnie je ústředním územím fiktivního světa, v němž se odehrává vetšina děje Letopisů narnie od spisovatele C. S. Lewise . Knihy Lev, čarodejnice a skřín spolu s Princem kaspianem již byly sfilmovány.

Čas v Narnii
-Lewis často zdůrazňuje, že čas v Narnii ubíhá jinak než v našem světě (což je v anglosaských mýtech a pověstech běžné) - většinou rychleji a nelineárně. Proto se Lucie, která projde do Narnie vchodem ve skříni jako první (Lev, Čarodějnice a skříň) a stráví u fauna Tumnuse několik hodin, může vrátit zpět pro ostatní děti, aniž by v domě utekl nějaký čas.
Když se děti vracejí po roce do Narnie (Princ Kaspian), ocitají se v místech svého hradu Cair Paravel, který však nepoznávají, neboť v Narnii mezitím uběhly stovky let.
Při třetí návštěvě opět po roce (Plavba Jitřního poutníka) v Narnii uběhly jen tři roky, při čtvrté po půl roce (Stříbrná židle) asi padesát let.
V našem světě mezi prvním (Čarodějův synovec) a posledním (Poslední bitva) dílem uběhne asi 60 let, profesor Kirk je svědkem stvoření i zániku Narnie.

Obyvatelé Narnie
-Do Narnie se v rámci příběhu dostanou též děti z našeho světa - sourozenci Petr, Edmund, Zuzana a Lucie Pevensovi.Nejzajímavějšími obyvateli Narnie jsou mluvící zvířata, která vypadají jako v našem světě, ale umějí mluvit. Tento dar jim dal sám Aslan, který rovněž některá malá zvířata zvětšil. V narnijských legendách vystupují tato mluvící zvířata; jezevci, bobři, sovy, myši, koně a mnohá další.V Narnii také žije celá řada různých mytologických bytostí, jako jsou fauni, satyrové, jednorožci, trpaslíci, gnomové, obři, kentauři, minotauři, skřeti, vlkodlaci, mořští hadi, dryády a najády a další...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Hlasujte za ankety...a zapojte sa do sútaží................dakujem...!!!!!!!!!!