Ak si chcete pozriet dalšie moje stránky ta kliknite SEM

Angelina Jolie - Životopis

4. srpna 2009 v 11:44 | Misaki |  Angelina Jolie

Angelina Jolie - Životopis

CELÉ JMÉNO: Angelina Jolie Voight
DATUM NAROZENÍ: 4. 6. 1975
MÍSTO NAROZENÍ: USA, California, Los Angeles
ZNAMENÍ: Blíženci
VÝŠKA: 173 cm
POVOLÁNÍ: herečka a modelka
Životopis: Angelina Jolie Voight (31) se narodila herci Johnu Voightovi a herečce Marcheline Bertrant roku 1975. Brzy poté se však její rodiče rozvedli a ona zůstala stejně jako její bratr ve výchvě matky. Poprvé si zahrála již v pěti letech a to se svým otcm ve filmu "Looking to Get Out" (V překladu "Koukej vypadnout"). V jedenácti let začala se studiem herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Již v 16 letech se pak začala věnovat profesionálnímu modelingu a to v Los Angeles, New Yorku a v Londýně. Vystudovala také New York University. Poté začala pracovat v UCLA School Cinema. Zde natočila svůj první studenský film, režírovaný svým bratrem Jamesem Harventem Voightem. Pak následoval né příliš úspěšný "Cyborg 2".
Svou první hlavní roli však získala však až ve snímku "Hackeři", kde se také seznámila se svým prvním manželem Jonny Lee Millerem (33). Na svatbu si Angelina vzala černé, kožené kalhoty a bílou košili, na níž napsala vlastní krví jméno Jonnyho jméno. Manželství však nevydrželo ani rok.
Za roli ve filmu "George Wallace" získala zlatý Glób a byla nominována na Emmy. Druhý zlatý Glób a nominaci na Emmy získal film "Gia" - autobiografické drama o topmopmodelce Gii Marii Carangiové, hvězdě 70. let, jež v pouhých 26 letech zemřela na AIDS.
Se svým druhým manželem - Billym Bobem Thorntonem (49) se seznámila při natáčení snímku "Bláznivá Runway".
Získala také Oscara za vedlejší roli ve snímku "Narušení".
Největší slávu jí však zajistila až v roce2001 role Lary Croft v Tomb Raider. V roce 2003 byl natočen i druhý díl - Kolébka života.
Adoptovala syna Madoxe z Kambodže (5) a dceru Zaharu (1) z Etiopie a Paxe (3) z Vietnamu. Nyní žije s hercem Bradem Pittem (42), s nímž se seznámila při natáčení filmu Mr. and Mrs. Smith a s nímž má dceru Shiloh Nouvel.
FILMOGRAFIE
2008 - Kung Fu Panda (Hlas)
2007 - A Mighty Heart
2006 - Boewulf
2004 - The Fever
2004 - Alexander
2000 - 60 sekund
1999 - Narušení
1998 - Gia
1996 - Foxfire
1993 - Angela and Viril
1993 - Alice and Viril
1993 - Cyborg 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Hlasujte za ankety...a zapojte sa do sútaží................dakujem...!!!!!!!!!!